Festival Internacional de Reciclatge Artístic de Catalunya
CCCB, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona
17 de Desembre 2010 al 09 de Gener 2011

Activitats:
Instal·lacions en l’espai públic, masterclasses, tallers per a nens, adolescents i adults, conferències, audiovisuals, performances, concerts i mercat

ARTISTES
Exposició
Jana Alvarez, Amalgamastudio (Arnau Miquel + Enoc Armengol), Pablo Arias, Rodrigo Ángel Belaunzarán, Joan Baptista Cabré i Sendròs aka Jobakasén, Erika Calesini, Joaquín Carrillo aka Mostixqi, Alberto Carvajal, Jorge Fabián Castillo, Luis Cruz Suero, Brian Dettmer (Galería Mito), Ulises Pistolo Eliza, Dominique Flüglistaller, Steven Forster, Gandalf Gavan (N2 Galería), Steve Gibson (Galería Mito), Luis González, Floor Grootenhuis, Irene Iborra Rizo + Eduard Puertas Anfruns, Samuel Jeffs, Kilomba, Miki Krumbiegel, Daniel Marazuela, Tere Martínez, aka L’Algarenya, Vanesa Moreno Serna, Carlos Mujica Mantilla, Tarcisio Navarro Reyes, Imanol Ossa, Rina Ota, , Javiera Ovalle, (comissariada per Valentina Montero), Andrea Petrachi, Alice Pieper,Cristina Pino + Gustavo Suaznábar, Hanoch Piven, Dodi Reifenberg, Giovanni Paolo Renato Rende, Quim Rifà, + Jorge Rodríguez-Gerada (N2 Galería), Sixeart (N2 Galería), Tanit Sospedra, Xisca Subías Sureda, Armengol Tolsà aka Ermengol, Ricardo A. Viana Dias, Zicla

Projectes
Agenda21 Escolar, Design Quartier Ehrenfeld, Sammelwerk (Esther Kusche + Rainer Kiel), Ökorausch

Audiovisuals
MirArte Audiovisual + Tallers d’Art i Escultur CP Brians II, Estudio Nómada ( Iries Tonies, Hissora Linse González, Gonzalo Tugas Faúndez, Lorena Franzoni), María Paz Montecinos

Intervencions en l’espai públic
Alexandra Granados, La Buena y Lamala

Fires
Aurora Aguilà, Albatros, Pietro Alberti de Isasi, Ámbar Contemporáneo, Mercè Andreu, Anita de Trapo, Banda de Rodadura, Bijutiljana Camilloni, CG Taller de Reciclado, Clara de Clara, CreaRte, Denada BCN, Drym, El Jardín Cósmico, El Quiltro, Txus Fibla, Forquillart, Yarlot Gil, Isabel Herrera, HomeMadeKarma, Imaginario Textil, Kabraloka, Kuska, La prisa mata, Le Moulin Joly, Lucirmás, Luckywaste, Mapanupu, Maslamp,Mesa Bonita, Xavi Molina, Mono-Pec, NEUS, Nolvenn, Tomomi Nozawa, Obrador Design Studio, Ökorausch, “Off the Cuff” Recycled Productions, Oia Joies de reciclatge, Onababa, OOO My Design, Pendientes d Ti, Fini Piñeiro, Producciones Pikulinas, Punto Creativo, Ready-Made, Reciclartistes dels CP de Catalunya, s’Adolitx, Asja Olga Schalekamp, Tanit Sospedra, Stinga, Ilene Tatali, Maria Tarragó, Jaume Ramón Torner, MaríaIsabel Uribe, völgueta joies de paper reciclat, Zenzele African Recycle Art

Espectacles
Anthroposinergia, Comisario Produce, Giosafat, Juan José Ibáñez + Pablo Valls, L.U.V.E. La Ultra Violeta Experience, Javier Manjarrés, Naranjas de la China

Tallers
Col·lectiu Autonoise, Sara Beltrame + Pedro Locubiche, Oscar Buyo, Nati EstébanezOrtega, Alina Kopytsa, Paloma Rodríguez, Asja Olga Schalekamp, Nada Tozija Uzal + Ariel Facundo Uzal

Conferències
CETIB, Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials de Barcelona, Alex Giménez Imirizaldu (arquitecte), Jorge Rodríguez-Gerada (artista), Anne Sota (350.org), Ignasi Ripoll (SEO/Birdlife), Will Bates (350.org), Sabine Voggenreiter (DQE), Dunja Karabaic (directora Ökorausch), Cecilia Montero (dra. en Antropologia)

Cine del Medi ambient: Play Again, Vienen por el oro, vienen por todo, Garbage Dreams, Space Tourist, Waterlife, Green, Concrete Coast, Houston we Have a Proble, Born Sweet, Burning in the Sun, Cortometrajes: Lanube inversa, Insostenible, Container, (UR) Agua, Like Crude >Oil, Thank You Mr. President, El cuento más antiguo del mundo, OOIOO SOL.

Descarregar clipping de premsa

Fotografies ©Consuelo Bautista
See all photos

Catàlog Drap-Art´10

Video