Back to top

Exposicions

Reial Cercle Artístic

Exposició comissariada

Inauguració

18 de novembre, 2021


Exposició

Del 18 de novembre
al 21 de desembre  

Tots els dies, de 10 a 14h
i de 15 a 20:30h

Reial Cercle Artístic
C. dels Arcs 5
08002 Barcelona

 

Comissariat per

Joan Abelló, Betty Bigas, Tanja Grass, Robert Kaltenhäuser, Savina Tarsitano, Saverio Teruzzi, Jasmin Waschl

 

Artistes

Nikka Bionikka, Alberto de Blobs, Luis Cebaqueva, Mono Cieza, Collettivo FX / Cargo-Jìndù, Entter, Norberto Fuentes Poblasdor, Teresa Gancedo, Sibylle Jazra, Dunja Janković, Kenor, Javier Mañá, Edgar Massegú, David de la Mano, Terzo Paradiso – Cittadellarte – Fundazione Pistoletto, Gabriel Raventos,  Jorge Rodriguez-Gerada, HA Schult, SheOne, Sound Earth Legacy, Anton Unai  Indria Urrutia, Francesco Volsi

 

In memoriam

Rafael Bartolozzi, Richard Hambleton-Shadowman, Bigas Luna, Lesley Yendell

El Borsí

Exposició d’art de
la convocatoria i artistes convidats

Inauguració

18 de novembre, 2021

 

Exposició

Del 18 de novembre
al 21 de desembre

De dimarts a diumenge
d’11 a 14h i de 16 a 20h

El Borsí
Plaça de la Verònica 2
amb c. Avinyó 23
08002 Barcelona

 

Jurat

Joan Abelló, Betty Bigas, Tanja Grass, Lucido Petrillo, Savina Tarsitano, Saverio Teruzzi, Jasmin Waschl, Bert van Zetten

Artistes

Rafael Arroyo Villemur, Alejandra Bourda, Paulo Correa, Lai Díez Roig, Noni Font, Steven FoRster, Felip Gaig Martinez, Mercè Grifé, Fanni Kopacsi, Marie Lalo, Antonela M. Laur, Gisella López Ariza, Jordi ­López­ Alert, Didier Maes, Alice Marx, Ignat C. de Michaelis, Mario Molins, Jordi Palli, Núria Pérez, Jordi Prat Pons, Ilaria Sansotta

 

Artistes convidats

Nil Bartolozzi, Juan Carlos Benyeto, Julien Denlau, Mayte Vieta

Villa del Arte Galleries

Exposició
de galeria

Inauguració

18 de novembre, 2021


Exposició

Del 18 de novembre
al 21 de desembre

Tots els dies, de 10 a 20h

Villa de Arte Galleries
C. de la Palla 10
08002 Barcelona

 

Comissari
Bert van Zetten

Artistes

Miguel Aparici
Ingravidesa Sculpture Alliance

Artesania Catalunya

Exposició de disseny i artesania
de la convocatòria i convidats

Inauguració

18 de novembre, 2021

 

Exposició

Del 18 de novembre
al 19 de desembre

De dilluns a dissabte, de 10 a 20h i diumenges de 10 a 14h

Artesania Catalunya
C. Banys Nous, 11
08002 Barcelona

 

Jurat

Joan Abelló, Betty Bigas, Tanja Grass, Lucido Petrillo, Savina Tarsitano, Saverio Teruzzi, Jasmin Waschl, Bert van Zetten

 

Artistes

Elias Abraham, Queralt Antú Serrano Porredon, Paul Curtis, Alicia Giráldez, Miguel Ángel González, Tau Pibernat & Vera Castelijns, Alvise Rizzo & Matilde Cini Alvise Rizzo & Matilde Cini, Joan Rovira, Sandra Velzi, Virginia Rondeel, Mario Cesar Rivas Ferretti, Hernan Seco Llamasm, Galina aka Bella, Viola Hoffmann, Hatice Rana Tarhangil Karadayi, Amadeu Flix Miguel

Joyeras Ocultas: Marga Torrente, Begoña Iglesias, Gemma Moles, Lourdes Peñaranda, Mercè Bruguera

Sala Perill

Drap-Art Illes

Inauguració

18 de novembre, 2021


Exposició

Del 18 de novembre
al 21 de desembre

De dimarts a diumengre
d’11 a 14h i de 16 a 20h

Sala Perill
C. Avinyó 46
08002 Barcelona

Artistes

3-DKE, Anna Ametller, Sol Courreges Boné, Laura Marte, Teresa Matilla López, Enric Servera, Jorge Traverso, Marcos Vidal

Espai Drap-Art

Gallery Shop

Del 18 de novembre
al 21 de desembre

De dimarts a diumenge, d’11 a 14h i de 16h a 20h

C. d’en Groc 1

Visites Guiades

Guiding Architects

Tots els diumenges de 10.30 a 13.00h

Plaça Nova

Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival

Mercat Drap-Art

Tots els dissabtes de l’any menys gener i febrer, d’11a 22h

Plaça Reial

Mercat de reciclatge artístic i consum responsable
(disseny i artesania de materials reciclats)

Intervencions

EN L’ESPAI PÚBLIC

26/11 – 21/12
Façana del Borsí – HA Schult Trash Men

18-11 – 20-12
C. de la Palla – Lesley Yendell Tea For Two

06-12 – 21-12
C. d’en Carabassa – Different Design No Cage Lamps

20-12 – 06-01
Plaça Francesc Marès – Lesley Yendell Tea For Two

23-11 – 21-12
Pati Llimona – Acc Crew Street Cubes

16-12 – 18-12
Plaça del Rei – Universitat de Barcelona Facultat de Belles arts Cadirem

Activitats

NOVEMBRE

Dijous 18/11

El Borsí de 17:30 a 19:30h
Maria Massot – De visita, UB – Cocreació

Dissabte 20/11

Plaça Reial d’11 a 22h
Mercat Drap-Art

 

Plaça Reial de 20 a 22h
Acc Crew pintura en directe

Christine Hinterkoerner / Crystn Hunt Akorn Ebriphon Ship Symphony
The NOse + NI DEU NI DOORS

Diumenge 21/11

Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival de 10:30 a 13h

Guiding Architects

Dilluns 22/11

Pati Llimona de 16 a 17h
Acc Crew, taller de graffiti per nens i gent gran

Dimarts 23/11

Pati Llimona de 16 a 17h
Acc Crew, taller de graffiti per nens i gent gran

Retrats d'artistes urbans I

Reial Cercle Artístic 18h
Retrats d’artistes urbans: Sheone, Dunja Janković, Collectivo FX, més projeccions i conferència de Robert Kaltenhäuser

Dijous 25/11

Plaça del Rei de 10 – 12h 

Teresa Flavià, Organitzem una llar entre tots, UB – Cocreació

Plaça del Rei de 15 a 18h

Anaïs Civit, Quina petjada té el teu barri?, UB – Cocreació
Francesc Sánchez, El Niu, Aproximació a l’espai natural, UB – Taller

Avís: Les accions programades a la Plaça del Rei es traslladen a l’edifici de l’antic Borsí (Plaça de la Verónica, Barcelona) en cas de pluja i modifiquen l’horari d’11 a 14h i de 16 a 19h.

Dissabte 27/11

Reial Cercle Artístic de 16 a 18h 

HA Schult signa una edició limitada d’impressions d’artista i posters de la seva obra Biokinetik Landscape

 

Plaça Reial d’11 a 22h

Mercat Drap-Art

 

Artesania Catalunya de 18 a 19:30h

Pedro Burruezo, projecció de la pel·licula El llenguatge secret de les plantes  i debat

Bigas x Bigas

Reial Cercle Artístic 19:30h

Projecció de la pel·lícula de Bigas Luna Bigas x Bigas

Diumenge 28/11

Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival de 10:30 a 13h

Guiding Architects

Dimarts 30/11
Retrats d'artistes urbans II

Reial Cercle Artístic 18h

Retrats d’artistes urbans. David de la Mano, Kenor i més projeccions

DESEMBRE

Dijous 2/12

Plaça del Rei 15 a 18h
Eulàlia Grau i Anaïs Civit, Identitats truncades, UB – Cocreació
Teresa Flavià, Organitzem una llar entre tots, UB – Cocreació

 

Avís: Les accions programades a la Plaça del Rei es traslladen a l’edifici de l’antic Borsí (Plaça de la Verónica, Barcelona) en cas de pluja i modifiquen l’horari d’11 a 14h i de 16 a 19h.

El Borsí 17:30 a 18:30h
Rafa Romero, Pintures de terra i altres cuines, UB – Taller de pintures ecològiques

Enric Pladevall

Reial Cercle Artístic 18:30h
Enric Pladevall, conferencia / presentació de la seva obra

Dissabte 4/12

Plaça Reial d’11 a 22h
Mercat Drap-Art

Diumenge 5/12

10:30 a 13h, Plaça Nova
Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival de – Guiding Architects

Dijous 9/12

Plaça del Rei 10 – 13h i de 15 a 18h
Micaela Botelho, Fil-fragilitat, UB – Cocreació
Andrea Martínez, De vestir i d’estar per casa, UB – Cocreació
Anaïs Civit, Quina petjada té el teu barri?, UB – Cocreació

Avís: Les accions programades a la Plaça del Rei es traslladen a l’edifici de l’antic Borsí (Plaça de la Verónica, Barcelona) en cas de pluja i modifiquen l’horari d’11 a 14h i de 16 a 19h.

Reial Cercle Artístic 18:30 a 19:30h
Conferència Sound Earth Legacy i actuació sonora de Nikka Bionikka

Dissabte 11/12

Plaça Reial d’11 a 20h
Mercat Drap-Art

Diumenge 12/12

10:30 a 13h, Plaça Nova
Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival de – Guiding Architects

Dimarts 14/12

Reial Cercle Artístic 19:30h

Bigas Luna, projecció de la pel·licula Bigas x Bigas

Dijous 16/12

Plaça del Rei de 10 – 13h
Andrea Martínez, Artifici, UB – Taller

Avís: Les accions programades a la Plaça del Rei es traslladen a l’edifici de l’antic Borsí (Plaça de la Verónica, Barcelona) en cas de pluja i modifiquen l’horari d’11 a 14h i de 16 a 19h.

 

El Borsí de 17 a 20h
Rocío Arregui-Pradas, Flora ruderal, UB – Taller

Reial Cercle Artístic 19:30 a 22:00h
Projecció de Shadowman d‘Oren Jacoby, un documental sobre Richard Hambleton

Divendres 17/12

Plaça del Rei de 15:30 a 17.30h
Pilar Soto, Deriva 17, UB – Deriva artística

Avís: Les accions programades a la Plaça del Rei es traslladen a l’edifici de l’antic Borsí (Plaça de la Verónica, Barcelona) en cas de pluja i modifiquen l’horari d’11 a 14h i de 16 a 19h.

 

Museu d’Història de Catalunya 10 a 20h
Jornada d’Art i Ciència amb conferències, presentacions i taules rodones

Dissabte 18/12

Plaça Reial d’11 a 20h
Mercat Drap-Art

 

Sala Perill 18 a 19:30h
Laura Marte, presentació de la seva obra

Diumenge 19/12

Visita guiada del patrimoni arquitectònic en la ruta del festival de 10:30 a 13h

Guiding Architects

Dimarts 21/12

Plaça de la Mercè de 18:30 a 19h
Rebirth Day amb la Colla de Diables de Ciutat Vella & Cloenda Drap-Art’21

Mima Teatre

Reial Cercle Artístic de 19:00 a 20:00h
Mima teatre, Plashtik Boom, Teatre infantil