Back to top
Image Alt

DRAP-ART 1996

I MARATÓ DE
CREACIÓ I RECICLATGE
DE BARCELONA

1 i 2 de juny 
PLAÇA DELS ANGELS (MACBA i CCCB)
ENTRADA LLIURE
24h creació non-stop / 67 zones de creació / 100 artistes de diferents disciplines / 160m3 residus / 10.000 visitants

PARTICIPANTS

Artistes creant en directe

Alter Ego, Catherine Alcantra, Mario de Alfonso Ballester, Gabriel Anri i Martin, Joao Ricardo de Barros Oliveira, Elodie Barthelemy, Antoni Bauçà Amengual, Pierrick Brocard, Juan Carter “El Gato”, Alberto i Carlos Carvajal, Joan Castell, Paco Castelló, Yolanda Castellví Uriarte, Remedios Clerigués, Col·lectiu de Vidriers, Colectivo Algunas Luces, David Correaux, Ana Costa, Abel Criado, J. B. Davila Freire & Col·lectiu Engrunes, Sophie Deck, Jesús Domínguez Ortega, ldoia Elosegi, Equip UI, E.T.R., Miguel Fernández Ruiz, Felip Gaig Martínez, Rubén Gómez Vidal, Eric Heilman, Antony Jacob, William James, Daniel Jordá, Olaf Ladousse, Chusa Lanzuela García “Miss Lata”, Las Domésticas, Etienne Lelieur, Les Defenseurs des Beux Arts, Javier Manjarrés Agudelo, Brigitte  Malin, Rudy Marchal, Romero Martín, Olivier Megason, Franz Mercling, Eva Monleon, Cecile Morell, Félix Orcajo Maroto & Carlos Temori,  Philou, Manuel Porter “Scrap Space”, Juan Pablo Quintero Avila, Cesc Riera, Camille & Helene Ripollet, Sergio Rocha, Miguel Romero Fernández “Negris”, Mario Sánchez Olivera, Jose M. Sanchez & Jaime Rolindez Garayoa, Luis Sanchón, Sattamassaganna, Manuel Serrano, Joan Simó, Michelle Siquot, Marc Taeger, Nacho Tatjer, Torre de Papel (Mauricio Castro, Fafá Franco, Eduardo Jorge, Lufe Lopes, Imanol Ossa, Lu Pulici), Jordi Torrent, Moussa Traore, José Antonio Iza Unamuno, Nuria Vila Llacer.

Visual Art

S.Arthur – S.Topham, Los Superocheros.

Performances

Accidents Polipoètics, Doctor NO, Steven Forster, Drap Queers, Dusminguet, Elfo, Fang Fastik, Miguel Fernández, Las Madres, Los de Marra, Los Pequeños Diablos, Francesc Miralles, Pa lo q’ sea. PH no es neutral, Recuerdos de Rita, Joan Simó, Tasmaniac Crew, Tekla, Wagner Pa.

Tallers

Ana Ivovich, Reciclart, Nessum Dorma, Bufafoc, Titelles.

Instal·lacions

Alberto Carvajal, Sonja van Kerkhoff, Torre de Papel, Steven Forster.

Fotografíes ©Consuelo Bautista, Giovanni Zanzi, Patrick Gilbert

Fotografíes ©Consuelo Bautista

Recull de premsa

Memòria d’activitat